CMYK Wzornik kolorów CMYK Wzornik kolorów CMYK CMYK
CMYK Wzornik kolorów CMYK Wzornik kolorów CMYK Wzornik kolorów CMYK CMYK
CMYK
 
     
 

Opis wzornika


Wzornik kolorów CMYKWzornik kolorów CMYK PROCESS COLOUR SCALE jest profesjonalnym narzędziem niezbędnym w projektowaniu dla czterokolorowego druku offsetowego.
Przedstawione barwy stanowią kombinacje z kolorów podstawowych w 10% skali intensywności. Atutem wzornika jest ilość kolorów - aż 8260 pól barwnych! Mimo tak dużej ilości kolorów pole barwne ma powierzchnię aż 14x25 mm pozwalającą na precyzyjny wybór.
CMYK PROCESS COLOUR SCALE jest dostępny zarówno w wersji dla papierów powlekanych jak i niepowlekanych (porównaj ten sam kolor wydrukowany na różnych podłożach).
Wzornik wykonany jest w znanej, sprawdzonej i chwalonej przez użytkowników formie wachlarza. Zawiera wszystkie kombinacje barw podstawowych w tym również czterokolorowe z kolorem czarnym.

Wzornik znajduje zastosowanie nie tylko przy projektowaniu graficznym dla pełnokolorowego druku arkuszowego i rolowego. Jego stosowanie pozwoli łatwo i konkretnie ustalić odpowiednie barwy ze zleceniodawcą osobie pracującej w szeroko rozumianych mediach, reklamie, marketingu. Dla ułatwienia odczytywania kolorów osobom nie zajmującym się na co dzień poligrafią strony wzornika są ponumerowane.
Wachlarz ma wielkość 215 x 55 x 60 mm. Znajdziemy w nim 8260 pól barwnych, każde o wymiarach 14 x 25mm.
Dodatkowo w wachlarzu umieszczono bardzo przydatne w projektowaniu graficznym
klisze z grubościami linii i wielkościami czcionek.
Wzornik kolorów CMYKNawet najlepiej skalibrowany sprzęt nie rozwiązuje problemu ustalenia właściwego koloru. Kolosalne znaczenie ma nie tylko sposób odbioru koloru przez ludzkie oko (czytaj więcej o teorii koloru i druku). Znaczący wpływ ma również podłoże, na którym wykonywany jest druk. Dlatego wzornik CMYK PROCESS COLOUR SCALE wykonano w wersji dla papierów powlekanych (kredowych) i niepowlekanych (offsetowych).

Dla najbardziej wiarygodnego odwzorowania barw wzornik wykonano przy użyciu najnowszych dostępnych technologii oraz systemu kontroli koloru najlepszymi urządzeniami pomiarowymi.
To wszystko sprawia, że CMYK PROCESS COLOUR SCALE jest narzędziem nawet dla najbardziej wymagających!
UWAGA:
Wzornik należy przechowywać w miejscu nienasłonecznionym z uwagi na odbarwianie pigmentów i proces starzenia się papieru. W celu zachowania dokładności w odwzorowaniu kolorów wzornik należy okresowo wymieniać.

 
     
CMYK
CMYK CMYK CMYK CMYK CMYK CMYK